Prestupy cyklistov pred sezónou 2020: Dres zmenili Cavendish, Dennis či Nibali

Tagy:
Prestupy cyklistov pred sezónou 2020: Dres zmenili Cavendish, Dennis či Nibali>

Cyklisti si pomerne často "prezliekajú tímový dres". Prestupové okno sa otvára vždy 1. augusta. Približne štvrtina World Tour jazdcov pôsobila v minulej sezóne v inom tíme ako v tej aktuálnej. A pôsobisko zmenili aj hviezdne mená. 

Britský tím Ineos nadviazal na prestupovú stratégiu svojho predchodcu Sky a počas zimy sa výrazne posilnil. Do zostavy pribudli dvadsaťšešťročný talent a víťaz posledného Giro d'Italia Richard Carapaz aj bývalý majster sveta v časovke Rohan Dennis. Posilnil sa aj holandský tím Jumbo-Visma, a to o výborného vrchára i časovkára Toma DumoulinaVincenzo Nibali, ktorý počas kariéry už jedenásťkrát skončil na Grand Tour v top trojke, sa stal novým lídrom tímu Trek-Segafredo. 

Belgický tím Lotto-Soudal obmenil svoju zostavu pre klasiky, novými lídrami sú jazdci so zvučnými menami - Philippe Gilbert a John Degenkolb. Naopak Bahrain-Mclaren prišiel o Nibaliho a Dennisa, ale prilákal zaujímavých cyklistov ako Wouta Poelsa či Mikela Landu. A šancu na reštart úspešných šprintérskych rokov dáva Markovi Cavendishovi. Podobne veria Andrému Greipelovi v Israel Start-Up Nation. Pôsobisko ale zmenili aj súčasní top šprintéri, ktorí chcú získať viac ako desať víťazstiev aj v nových tímoch: Elia Viviani v Cofidise a Sam Bennet v Deceuninck - QuickStep. Nairo Quintana po ôsmich rokoch odišiel z Movistaru do menšieho tímu s menšou konkurenciou lídrov (Arkéa-Samsic). A zdá sa, že je spokojnejší.   

  

Pozrite si prehľad všetkých prestupov pred cyklistickou sezónou 2020.

AG2R La Mondiale

Prišli: Harry Tanfield (Team Katusha Alpecin), Lawrence Naesen (Lotto Soudal), Andrea Vendrame (Androni Giocattoli - Sidermec)

Odišli: Nico Denz (Team Sunweb)

Astana Pro Team

Prišli: Fabio Felline (Trek-Segafredo), Davide Martinelli (Deceuninck - Quick-Step), Harold Tejada Canacue (Team Medellín), Vadim Pronskiy (trainee), Aleksandr Vlasov (Gazprom-RusVelo), Alex Aranburu (Caja Rural), Oscar Rodriguez (Euskadi-Murias)

Odišli: Magnus Cort Nielsen (EF Education First), Dario Cataldo (Movistar Team), Davide Villella (Movistar Team), Andrey Zeits (Mitchelton-SCOTT), Davide Ballerini (Deceuninck - Quick-Step), Jan Hirt (CCC Team), Pello Bilbao (Bahrain Merida)

Bahrain McLaren

Prišli: Mark Cavendish (Team Dimension Data), Wout Poels (Team INEOS), Mikel Landa (Movistar Team), Rafael Valls (Movistar Team), Scott Davies (Team Dimension Data), Pello Bilbao (Astana Pro Team), Marco Haller (Team Katusha Alpecin), Eros Capecchi (Deceuninck - Quick-Step), Kevin Inkelaar (Equipe Continentale Groupama-FDJ)

Odišli: Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo), Antonio Nibali (Trek-Segafredo), Rohan Dennis (Team INEOS), Andrea Garosio (Vini Zabù - KTM)

Bora - Hansgrohe

Prišli: Martin Laas (Team Illuminate), Matteo Fabbro (Team Katusha Alpecin), Lennard Kämna (Team Sunweb), Ide Schelling (SEG Racing Academy), Patrick Gamper (Tirol KTM Cycling Team)

Odišli: Christoph Pfingsten (Team Jumbo-Visma), Davide Formolo (UAE Team Emirates), Sam Bennett (Deceuninck - Quick-Step), Shane Archbold (Deceuninck - Quick-Step)

CCC Team

Prišli: Pavel Kochetkov (Team Katusha Alpecin), Fausto Masnada (Androni Gicattoli - Sidermec), Matteo Trentin (Mitchelton-SCOTT), Georg Zimmermann (Tirol KTM Cycling Team), Ilnur Zakarin (Katusha Alpecin), Jan Hirt (Astana Pro Team), Michał Paluta (CCC Development Team), Kamil Małecki (CCC Development Team), Attila Valter (CCC Development Team)

Odišli: Lukasz Owsian (Team Arkéa Samsic), Riccardo Zoidl (Team Felbermayr - Simplon Wels), Amaro Antunes (W52/FC Porto)

Cofidis

Prišli: Elia Viviani (Deceuninck - Quick-Step), Fabio Sabatini (Deceuninck - Quick-Step), Nathan Haas (Katusha Alpecin), Julien Vermote (Team Dimension Data), Simone Consonni (UAE Team Emirates), Guillaume Martin (Wanty-Gobert), Fernando Barceló (Euskadi-Murias), Piet Allegaert (Sport Vlaanderen-Baloise), Attilo Viviani, Eddy Finé

Odišli: -

Deceuninck – Quick-Step

Prišli: Sam Bennett (BORA - hansgrohe), Shane Archbold (BORA - hansgrohe), Davide Ballerini (Astana Pro Team), Andrea Bagioli (Team Colpack), Stijn Steels (Roompot-Charles), Bert Van Lerberghe (Cofidis), Mattia Cattaneo (Androni Giocattoli - Sidermec), João Almeida (Hagens Berman Axeon), Mauri Vansevenant, Jannik Steimle (Team Vorarlberg Santic), Ian Garrison (Hagens Berman Axeon)

Odišli: Philippe Gilbert (Lotto Soudal), Max Richeze (UAE Team Emirates), Elia Viviani (Cofidis), Fabio Sabatini (Cofidis), Davide Martinelli (Astana Pro Team), Enric Mas (Movistar Team), Eros Capecchi (Bahrain Merida)

NTT Pro Cycling

Prišli: Dylan Sunderland (Team BridgeLane), Max Walscheid (Team Sunweb), Michael Gogl (Trek-Segafredo), Victor Campanaerts (Lotto Soudal), Carlos Barbero (Movistar Team), Matteo Sobrero, Samuele Battistella (both Dimension Data for Qhubeka), Benjamin Dyball (Team Sapura), Andreas Stokbro (Riwal Readynez), Shotaro Iribe (Shimano Racing Team)

Odišli: Mark Cavendish (Bahrain-Merida), Julien Vermote (Team Cofidis), Tom-Jelte Slagter (B&B Hotels-Vital Concept), Scott Davies (Bahrain Merida)

EF Education First

Prišli: Ruben Guerreiro (Team Katusha-Alpecin), Neilson Powless (Team Jumbo-Visma), Magnus Cort Nielsen (Astana Pro Team), Kristoffer Halvorsen (Team INEOS), Jonas Rutsch (Team Lotto - Kern Haus), Jens Keukeleire (Lotto Soudal), Stefan Bissegger (Swiss Racing Academy)

Odišli: Joe Dombrowski (UAE Team Emirates), Nathan Brown (Rally UHC Cycling), Dan McLay (Team Arkéa Samsic)

Groupama-FDJ

Prišli: -  

Odišli: Daniel Hoelgaard (Uno-X Norwegian Development Team), Alexys Brunel (Equipe continentale Groupama-FDJ), Simon Guglielmi (Equipe continentale Groupama-FDJ)

INEOS

Prišli: Rohan Dennis (Bahrain Merida), Richard Carapaz (Movistar Team), Brandon Rivera (GW-Shimano), Carlos Rodriguez (Polartec-Kometa), Ethan Hayter, Andrey Amador (Movistar Team)

Odišli: Wout Poels (Bahrain Merida), Kenny Ellisonde (Trek-Segafredo), Diego Rosa (Team Arkéa Samsic), Kristoffer Halvorsen (EF Education First), David de la Cruz (UAE Team Emirates)

Israel Start-Up Nation

Prišli: Andre Greipel (Arkea Samsic), Dan Martin (UAE Team Emirates), Rory Sutherland (UAE Team Emirates), Hugo Hofstetter (Cofidis), Patrick Schelling (Team Vorarlberg Santic), James Piccoli (Elevate - KHS Pro Cycling), Alexis Renard, Norman Vahtra, Daniel Navarro (Team Katusha Alpecin), Jenthe Biermans (Team Katusha Alpecin), Rick Zabel (Team Katusha Alpecin), Mads Wurtz Schmidt (Team Katusha Alpecin), Alex Dowsett (Team Katusha Alpecin), Reto Hollenstein (Team Katusha Alpecin), Nils Politt (Team Katusha Alpecin), Travis McCabe (Floyd’s Pro Cycling).

Odišli: August Jensen (Riwal Readynez), Sondre Holst Enger (Riwal Readynez), Ruben Plaza (retiring), Zak Dempster (retiring).

Jumbo-Visma

Prišli: Christoph Pfingsten (BORA-hansgrohe), Chris Harper (Team BridgeLane), Tom Dumoulin (Team Sunweb), Tobias Foss (Uno-X Norwegian Development Team).

Odišli: Neilson Powless (EF Education First), Danny Van Poppel (Wanty-Gobert).

Lotto-Soudal

Prišli: Philippe Gilbert (Deceuninck - Quick-Step), John Degenkolb (Trek-Segafredo), Steff Cras (Katusha Alpecin), Jon Dibben (Madison Genesis), Kobe Goossens (Lotto Soudal U23), Stefano Oldani (Kometa Cycling Team), Matthew Holmes (Madison Genesis).

Odišli: Victor Campanaerts (Team Dimension Data), Lawrence Naesen (AG2R La Mondiale), Tiesj Benoot (Team Sunweb), Jens Keukeleire (EF Education First Pro Cycling), Jelle Vanendert (Wallonie-Bruxelles)

Mitchelton-Scott

Prišli: Barnabás Peák (SEG Racing Academy), Andrey Zeits (Astana Pro Team), Alexander Konychev (Team Dimension Data for Qhubeka).

Odišli: Matteo Trentin (CCC Team)

Movistar Team

Prišli: Enric Mas (Deceuninck - Quick-Step), Dario Cataldo (Astana Pro Team), Davide Villella (Astana Pro Team), Gabriel Culliaigh (Team Wiggins Le Col), Juan Diego Alba (Coldeportes Zenú), Einer Rubio (Aran Cucine – Vejus), Juri Hollman (Heizomat Rad-Net), Matteo Jorgenson, Sergio Samitier (Euskadi-Murias), Mathias Norsgaard (Riwal Readynez), Sebastian Mora (Caja Rural), Albert Torras

Odišli: Richard Carapaz (Team INEOS), Nairo Quintana (Team Arkéa Samsic), Mikel Landa (Bahrain Merida), Jasha Sütterlin (Team Sunweb), Winner Anacona (Team Arkéa Samsic), Carlos Barbero (Team Dimension Data), Rafael Valls (Bahrain Merida), Ruben Fernandez (Fundación Euskadi), Andrey Amador (Team INEOS).

Team Sunweb

Prišli: Tiesj Benoot (Lotto Soudal), Nico Denz (AG2R La Mondiale), Jasha Sütterlin (Movistar Team), Thymen Arensman (SEG Racing Academy), Mark Donovan (Team Wiggins Le Col), Alberto Dainese (SEG Racing Academy)

Odišli:  Louis Vervaeke (Corendon-Circus), Max Walscheid (Team Dimension Data), Tom Dumoulin (Jumbo-Visma), Lennard Kämna (BORA – Hansgrohe)

Trek-Segafredo

Prišli: Quinn Simmons (Lux Junior Cycling), Kenny Ellisonde (Team INEOS), Emils Liepins (Wallonie-Bruxelles), Alexander Kamp (Riwal Readynez), Vincenzo Nibali (Bahrain Merida), Antonio Nibali (Bahrain Merida), Juan Pedro López (Kometa Cycling Team) Michel Ries (Kometa Cycling Team), Nicolas Debeaumarché (stagiaire), Charlie Quarterman (Leopard Pro Cycling), Antonio Tiberi (Team Colpack)

Odišli: Fumy Beppu (Delko Marseille Provence), John Degenkolb (Lotto Soudal), Michael Gogl (Team Dimension Data), Fabio Felline (Astana Pro Team)

UAE Team Emirates

Prišli:  Joe Dombrowski (EF Education First), David de la Cruz (Team INEOS), Davide Formolo (BORA-hansgrohe), Max Richeze (Deceuninck - Quick-Step), Camilo Ardila, Brandon McNulty (Rally UHC Cycling), Mikkel Bjerg (Hagens Berman Axeon), Alessandro Covi (stagiaire), Matthew Beers (stagiaire), Nicolas Dalla Valle 

Odišli: Dan Martin (Israel Cycling Academy), Simone Consonni (Cofidis), Simone Petilli (Wanty), Rory Sutherland (Israel Cycling Academy)