Tímové dresy 2020: Sagan je nenápadnejší

Tagy:
Tímové dresy 2020: Sagan je nenápadnejší>

Zebrový vzor či montérky. V histórii tímových cyklistických dresov nájdeme rôzne úlety. V sezóne 2020 vidíme v profesionálnom pelotóne najviac bielu, čiernu a červenú farbu. Väčšina tímov kombinuje tri farby. Počet sponzorov uvedených na dresoch sa pohybuje od troch až do desať.  

AG2R LA MONDIALE

Francúzsky tím už vyše desať rokov na dresoch kombinuje hnedú, modrú a bielu farbu v rôznom pomere. Aktuálne je dominantná hnedá farba.

   

ASTANA PRO TEAM

Výrazná svetlomodrá farba Kazachstanu už niekoľko rokov charakterizuje dresy kazašského tímu Astana. Kombinujú ich s čiernymi šortkami. 

 

BAHRAIN – MCLAREN

Nový názov, nová éra a úplne nový „look“. Tím vsadil na čierne kraťasy a výraznú oranžovú farbu, ktorá na jednom rukáve prechádza do červenej. Oranžová je v pelotóne znova „in“, kedysi sa spájala najmä s baskickým tímom Euskaltel – Euskadi.

BORA - HANSGROHE

Nemecký tím už niekoľko rokov kombinuje čiernu, bielu a zelenú s minimálnymi zmenami medzi sezónami. V tejto sezóne je ale nenápadnejší Peter Sagan. Neoblieka si totiž špeciálny dres majstra Slovenska ani sveta. Fanúšikovia ho ťažšie rozpoznajú, ale to platí aj pre konkurentov pri rýchlych útokoch.

CCC Team

Poľský tím zostáva verný oranžovo-čiernej kombinácii. Oranžová farba vystihuje hlavného sponzora, predajnú sieť obuvi CCC.

COFIDIS

Červeno-biele dresy a logo pripomínajúce slnko. To charakterizuje francúzsky tím. Výnimkou je majster Európy Elia Viviani, ktorý si oblieka bielo-modrú kombináciu.

DECEUNINCK - QUICK-STEP

Belgičania zostávajú verní bielo-modrej kombinácii, ktorú pravidelne osviežujú. Tento rok je modrá na dresoch tímu, ktorý sa prezentuje ako „vlčia svorka“, o čosi svetlejšia. Jej tvar na bruchu má pripomínať hlavu vlka.

EF PRO CYCLING

Americký tím pokračuje vo farebnej kombinácii: ružová a námornícka modrá s drobnými zmenami.

GROUPAMA-FDJ

Francúzsky tím sponzorovaní francúzskymi spoločnosťami má, samozrejme, naďalej modro-biele dresy.

ISRAEL START-UP NATION

Tím vznikol fúziou celkov Israel Cycling Academy a Kaťuša-Alpecin. Bielo-modré dresy sú preto úplnou novinkou.

LOTTO-SOUDAL

Pridanie čiernej farby k doterajšej kombinácii bielej a červenej je jednou z najväčších zmien v „móde“ pelotónu.

MITCHELTON – SCOTT

Austrálsky tím pokračuje v čierno-žltých dresoch.

MOVISTAR TEAM

Svetlomodrý dres, výrazné logo „M“  a tmavomodré šortky, to je Movistar. 

NTT PRO CYCLING

Tím sa premenoval z Dimension Data na NTT Pro Cycling a obliekol sa do nových dresov. V pelotóne ich identifikujete vďaka tmavomodrej farbe prechádzajúcej do čiernej.

TEAM INEOS

„Nová sezóna, rovnaké farby.“ Tak uviedol britský tím svoj rovnaký dres, ktorý používa od jari 2019, teda od rebrandu zo Sky na Ineos.

TEAM SUNWEB

Červeno-biela kombinácia dresov a čierne šortky. To je Sunweb.

TEAM JUMBO-VISMA

Jazdci holandského tímu pripomínajú včely v žlto-čiernej kombinácii.

TREK-SEGAFREDO

Jazdci Treku si dlhodobo obliekajú jeden z najminimalistickejších a dizajnérsky najčistejších dresov. Ich farbami sú biela, červená a čierna. Novinkou je tréningový dres vo fluorescenčnej žltej farbe. Zároveň vyrába Santini dresy pre tím premiérovo z ekologických materiálov a z ekologickej tkaniny.  

UAE TEAM EMIRATES

Dresy tímu sa dosť podobajú dresom Treku, najmä pri televíznom pohľade z helikoptéry. Rozdielom sú biele ramená a vlajka Spojených arabských emirátov na hrudi.